Portugalia TRAVEL

10 powodów, dla których warto przyjechać do Lizobny

8 listopada, 2017

Lizbona jest fascynującym miastem. Na pewno można znaleźć więcej niż 10 powodów, żeby się w niej zakochać, ale lepiej nie będę przesadzać, bo rzucicie wszystko i tu od razu przylecicie.

Poznajcie 10 powodów, dla których warto odwiedzić Lizbonę (w przypadkowej kolejności).

Portugalska kawa

Dobra kawa na każdym kroku w lokalnych kawiarenkach za euro, a do tego słodkie wypieki takie jak pasteis de nata sprawiły, że Lizbona jest nazywana słodką stolicą.


Jedzenie dla wszystkich

Jedzenie na mieście w każdy mieście potrafi być drogie w zależności od tego, gdzie się pójdzie, ale co mnie strasznie urzekło w Lizbonie, to to, że w lokalnych kawiarniach do się kupić miskę warzywnej zupy za około euro.
 Uwielbiam ją, bo jest wegetariańska! Dodam jescze, że w większości lokalnych miejsc szklanka piwa i wina kosztuje też około euro i smakuje świetnie.

Otoczone naturą

Ocean i natura jest na wyciągnięcie ręki. Nie trzeba planować, można spontanicznie pojechać na plażę, czy surfa.

Transport miejski

Metro dojeżdża do lotniska. Nie tak jak w Londynie, gdzie wyprawa na większość lotnisk to dodatkowe 2h. W Lizbonie wystarczy wskoczyć w metro i podjechać pod drzwi lotniska. Wydaje się to małe, ale naprawdę zmienia to jak można podróżować. Nie wspominając o tym, że po samej Lizbonie łatwo jest się przemieszczać, tramwajami, autobusami i metrem.

Miasto zakamarków

Kręte uliczki i wzgórza powodują, że Lizbona pełna jest zakamarków, które można odkrywać. Podwórza, ogrody, bramy, schody kamienne, jest tam pełno sekretów i różnorodności.

 


Punkty widokowe

Punkty widokowe z różnych stron miasta są zjawiskowe. Lizbona zawdzięcza je położeniu na wzgórzach. Jakże satysfakcjonujące jest oglądanie panoramy miasta z punktu widokowego i później przejście na druga stronę miasta, gdzie możemy zobaczyć z kolejnego punktu, gdzie wcześniej byliśmy.

Przyjaźni mieszkańcy

Ludzie na ulicy, obsługa w kawiarniach – Portugalczycy są pogodni, gadatliwi i autentyczni. Mówią sobie dzień dobry na ulicy. W kawiarniach pracują nie tylko studenci, ale też starsi panowie i panie, doświadczeni ludzie, którzy pewnie parzą kawę od lat.

Niezależne organizacje

Lizbona pełna jest klubów i knajpek otworzonych przez niezależne stowarzyszenia. Jest tam bardzo tanio i klimatycznie, a do tego idąc tam wspieramy dane organizacje.

Sztuka uliczna

Lizbona jest wielką galerią sztuki. Na ulicach bogactwo graffiti, tradycyjne kafle ozdabiają portugalskie budynki, nawet kostka brukowa na chodnikach jest kładziona tradycyjną metodą. Nie mówiąc o galeriach i muzeach, które w mieście można odwiedzić!

Atmosfera Lizbony

Lizbona jest miastem, które żyje, buzzuje. Jest słoneczne i fascynujące, bogate kulturowo. Lizbona wydaje się być przyjazna i niezależna, modna, ale też autentyczna. I za to ją uwielbiam!

To co, kiedy planujecie odwiedzić Lizbonę? ^^

You Might Also Like