Portugalia TRAVEL

6 miejsc w Lizbonie, które warto odwiedzić

21 stycznia, 2017

Lizbona to jedna z moich ulubionych stolic, nie mogę się nią przestać zachwycać. Wracamy do niej już za parę dni i mam nadzieję, że przywita nas słońcem. Wynajęliśmy przytulne mieszkanko w budynku zbudowanym niedługo po trzęsieniu ziemi w XVIII wieku, niedaleko Barrio Alto.

Poznajcie 6 moich ulubionych miejsc w portugalskiej stolicy. Mam nadzieję, że podczas tej wizyty odkryję kolejne ciekawe miejsca w Lizbonie, którymi będę mogła się z Wami podzielić.

ciekawe miejsca w Lizbonie

Subiektywnie: ciekawe miejsca w Lizbonie

Casa Independente, Largo do Intendente Pina Manique 45, 1100-285 Lisboa, Portugal

Casa Independente to kolektywa artystyczna, gdzie mieści się bar z tarasem w mieszkaniu w pięknej portugalskiej kamienicy. Niepozorne wejście, które łatwo ominąć jeśli nie wie się, że to właśnie w środku znajduje się jedno z bardziej hip miejsc w Lizbonie. Muzyka na żywo i koktajle, a do tego wystawy i świetna atmosfera. A za dnia świetne miejsce na sesję zdjęciową.

ciekawe miejsca w Lizbonie Casa Independente lizbona Casa Independente lizbona

RDA, Rua Regueirão dos 69, Anjos, Portugal

RDA to garażowa wspólnota, think tank i „not a bar” (nie-bar) – jak sami o sobie piszą. Odbywają się tam warsztaty, dyskusje, projekcje filmów, ale też mają miejsce artystyczne wydarzenia jak muzyka na żywo, a nawet wspólne oglądanie footballu, czy naprawianie rowerów.

Communal Kitchen collective przygotowuje co wieczór koło 20.00 wegańskie jedzenie do kupienia za symboliczne parę euro (gotówka). Jedzenie można kupić pod szyldem ” to nie jest restauracja”. ciekawe miejsca w lizbonie

Lost In, 

kawiarnie w lizbonie

Museu Nacional de Arte Antiga, R. das Janelas Verdes, 1249-017 Lisboa, Portugal

Jeśli mnie znacie to wiecie, że nie może mi chodzić o muzeum… tylko o ogród znajdujący się na tyłach. W budynku muzeum znajduje się restauracja, gdzie można też oczywiście kupić kawę i usiąść na krzesełkach i podziwiać widok z góry na wodę. Idealne miejsce na odpoczynek.

LX Factory, R. Rodrigues de Faria 103, 1300 Lisboa, Portugal

Moje nowe ulubione miejsce w Lizbonie. LX Factory mieści się w industrialnych budynkach po starej fabryce i jest zbieraniną kreatywnych sklepików, kawiarni i restauracji. Ponad 200 różnych kreatywnych projektów ma tam też swoją siedzibę. Więcej o LX Factory napisałam po mojej ostatniej wizycie w tym poście.

Istnieje też targ Time Out, ale jak dla mnie to czysta komercja i nie równa się z LX Factory.zwiedzanie lizbony

Village Underground, R. 1º de Maio 103, 1300-472 Lisboa, Portugal

Ja znam tą londyńska z Shoreditch, a tu się okazuje, że mają swoją siedzibę też w Lizbonie. Co za zbieg okoliczności, Londyn-Lizbona, no wiecie ^^

I rzeczywiście pomysł z Londynu przywiozła ze sobą Mariana Duarte i postanowiła odtworzyć u siebie, w Lizbonie. 14 kontenerów i dwa autobusy tworzą kreatywną przestrzeń do pracy, ale jest tam też miejsce dla kultury: koncertów, teatru i wystaw.

ciekawe miejsca w lizbonie

Jak Wam się podobają moje ulubione miejsca w Lizbonie? Byliście już w nich, a może planujecie? Jeśli znacie jakieś inne, ciekawe, podzielcie się w komentarzach!

Szukacie noclegu? Polecam przeszukać opcje poniżej, od najtańszych do fajnych apartamentów za sensowne pieniądze. 

A tutaj Portugalia last minute z ITAKA: http://www.itaka.pl/last-minute/portugalia/

You Might Also Like