Podróże

Jak do tej pory zebrałam 4640 złotych w kredytach Airbnb (i Ty też możesz)

23 października, 2017
Mieszkanie na warszawskim Żoliborzu

Pierwszy raz skorzystałam z kuponów Airbnb w 2014 roku wynajmując mieszkanie w Lizbonie. Poczułam się na chwilę jakbym sama była mieszkańcem portugalskiej stolicy.

Mam za sobą już 30 mieszkań i od kiedy zaczęłam używać Airbnb, rzadziej rezerwuję hotele. Używam kuponów Airbnb do rezerwacji noclegów i często podróżuję za darmo mając kupony Airbnb.

Tak, niektóre moje noclegi były zupełnie za darmo! Policzyłam, że w przeciągu paru lat nazbierałam około 5,000 złotych w kuponach Airbnb, które następnie wydałam na kolejne podróże. Co najlepsze, Ty też możesz!

Co to jest Airbnb?

Motto Airbnb to „w każdym zakątku świata poczuj się jak w domu”. Jest to serwis, na którym możemy zarezerwować nocleg u kogoś w domu – albo pokój, albo mieszkanie, są też domki na drzewach, a nawet zamki. Idea bardzo mi się podoba, bo jadąc na wakacje chyba wszyscy marzymy o tym, żeby poczuć się trochę bardziej jak lokalni.

Jak podróżować z Airbnb za darmo?

Bardzo prosto – używając unikatowych kodów polecających tak zwanych środków na podróże.

Zaproś znajomego używając swojego kodu polecającego i oferuj mu kupon Airbnb 100zł na pierwszą podróż (poniżej przeczytasz jak go wynegerować). Kiedy twój znajomy zdecyduje się na pierwszy wyjazd z Aibnb, Ty otrzymasz środki na podróże w wysokości £15 (albo odpowiednik w innej walucie, ja mieszkam w UK, dlatego widzę funty). A gdy znajomi witają pierwszego gościa (po tym jak wystawią swoje mieszkanie na Airbnb), otrzymujesz środki na podróże w wysokości £55. Pieniądze dostaniesz dopiero po jego podróży na swoje konto z Airbnb.

Jedyne o czym musisz pamiętać, że rezerwacja musi przekraczać daną kwotę, żeby kupon wskoczył – tak jak poniżej.

Kupony Airbnb – wykorzystaj je do darmowych podróży!

kupony airbnb

Kliknij, żeby odebrać kupon na podróże z Airbnb

Żeby znaleźć swój kod Airbnb musisz najpierw założyć konto na Airbnb. Następnie wejdź w Środki (Credits) i wyślij maile do znajomych, albo skopiuj swój kod i udostępnij go na blogu, Facebooku, w prywatnej wiadomości itd. Dostaniesz powiadomienie jeśli ktoś zdecyduje się skorzystać z twojego kuponu. Im więcej osób zaprosisz, tym większa szansa, że ktoś zdecyduje się na podróż.

kupony airbnb

Tak wygląda generowanie Twojego kodu – na moim przykładzie

I tak, możesz się nawet nie zorientować, a po jakimś czasie uzbierasz wystarczająco, żeby zapłacić za weekend w Lizbonie 😉

Moje wybrane mieszkania z Airbnb

Poniżej znajdziecie kilka z moich ulubionych mieszkań, które wynajęłam z Airbnb – głównie Polska i Portugalia (czyli tam, gdzie jeżdżę najczęściej).

Dwa urocze Warszawskie mieszkania, w których czułam się świetnie. Bardzo mi się podobało mieszkanie na chwilę w Polsce. A to Poznańskie miało zjawiskowy prysznic, zobaczcie sami!

(Kliknij na wybrane zdjęcie jeśli chcesz zobaczyć dane mieszkanie na Airbnb)

Mieszkanie na warszawskim Żoliborzu

Mieszkanie na warszawskim Żoliborzu

Przy pl. Zbawiciela

Na starym mieście w Poznaniu

I Portugalia, pierwszy domek to drewniana kabina na zachodnim wybrzeżu Algarve, tutaj znajdziecie całego posta z wiosennego, wiejskiego Algarve, którego wtedy napisałam.

Drewniana kabina w Algarve

 

 

Ta chatka poniżej mimo, że zdjęcia aż tak tego nie oddają była naprawdę zjawiskowa i świetnie wyposażona. Znajduje się ona niedaleko malowniczej rzeki (nazwanej jeziorem) Zezere.

Kolejna piękna chatka w centralnej Portugalii

 

Peniche jest surferską miejscowością na wybrzeżu Portugalii. Piękne plaże, dobre fale i słońce, czego chcieć więcej. Znaleźliśmy tam fajny domek niedaleko plaży. (W tym poście znajdziecie więcej zdjęć z Peniche i inne jednodniowe wycieczki z Lizbony).

Apartament w Baleal, niedaleko Peniche

Apartament w Baleal, niedaleko Peniche

Baleal

Za domkiem

A za tydzień wybieram się do Lizbony i wynajęłam mieszkanie (przez kupony Airbnb) na Graca, dzielnicy w Lizbonie. 

Nie mogę się doczekać kolejnej wizyty!

Studio w Lizbonie

Często podróżujesz? Korzystasz już z kuponów Airbnb? Daj znać!

You Might Also Like