Anglia Londyn

Najciekawsze miejsca z Airbnb w Londynie

24 maja, 2016

Wybierasz się do Londynu? Szukasz noclegu? Airbnb, którego jestem wielką fanką, oferuje możliwość noclegów w londyńskich mieszkaniach – od pokoju do stylowego apartamentu w centrum. Możesz oczywiście skorzystać z couchsurfingu, albo spać kątem u znajomych, ale jeśli chcesz poczuć się jak prawdziwy Londyńczyk, pomyśl o wynajęciu mieszkania przez Airbnb.

Noclegi w Londynie do tanich nie należą. Czasem za tę samą cenę co hotel, znajdziemy przytulne mieszkanko. Warto więc szukać i porównywać! Poniżej podglądam jak mieszkają Londyńczycy, a Wam pokazuję, co można wynająć w angielskiej stolicy.

Wiktoriański dom

Dwie pary dzielące ten wiktoriański dom, wynajmują swoje pokoje „na zmianę”; podczas, gdy jedni podróżują, inni dbają o gości. Cóż za symbioza.

Goście mają do dyspozycji ogród i wnętrze w wiktoriańskim stylu. Duże skórzane fotele, sofa w kwiaty, stare meble, kominek, skrzynia służąca za stolik… Jednocześnie sporo nowoczesnych dodatków, minimalistyczne meble, jasne ściany. I przede wszystkim, piękny ogród, w którym możesz zjeść śniadanie i wypić poranną kawę, ale także zaprzyjaźnić się z tymczasowymi współlokatorami przy lampce wina.

Airbnb Londyn Airbnb Londyn Airbnb Londyn Airbnb Londyn Airbnb Londyn Airbnb Londyn

Kobieca przestrzeń

Kolejne mieszkanie jest dosyć feministycznie. Alice Cotage (pisowania oryginalna) to bowiem miejsce, w którym nocować możliwość mają jedynie panie. Myślę, że nie chodzi tu o żadną dyskryminację, a raczej o zapewnienie komfortu kobietom, które z różnych powodów lepiej się czują w swoim towarzystwie.

W Alice Cotage jest w sumie 8 miejsc dla turystek i 2 łazienki do dyspozycji. Wnętrza są również bardzo kobiece (choć może lekko infantylne) – w Alice Cotage znajdziesz więc domki dla lalek służące za ozdobę wnętrza, różowe parawany, narysowane na jasnych ścianach koty, kolorowe lampy i świeże kwiaty. Nawet deska toaletowa jest różowa…

Poza tym to miejsce wyróżnia się bardzo oryginalnymi sypialniami – są to małe drewniane domki. Całe wnętrze wydaje się przytulne i naładowane kobiecą energią. W czasie dnia Alice Cotage służy za studio dla designerów, ale właścicielka zapewnia, że o spokój i prywatność w Alice Cotage nie trudno.

Airbnb Londyn Airbnb Londyn Airbnb Londyn Airbnb Londyn

Minimalistyczne luksusy

Mieszkanie Craiga to luksusowy apartament ze wspaniałymi widokami na Londyn. Wydaje się komfortowy i  surowy nowoczesny, i ma świetną lokalizację.

Możesz opalać się na prywatnym dachu tego budynku i stamtąd podziwiać London Eye, Tower Bridge i Tower of London (jak typowy Londyńczyk… taaa) Blisko metra, prywatna siłownia…  Zupełnie nie moje klimaty.

Airbnb Londyn Airbnb Londyn Airbnb Londyn Airbnb Londyn

Zielone piętro

Kolejne miejsce, które znalazłam, o wiele bardziej w moim guście, to klimatyczne mieszkanko mieszczące się na najwyższym piętrze budynku na Spitalfields w centrum Londynu. Piękna przestrzeń, zobaczcie sami – dominuje drewno i zieleń.

Airbnb Londyn Airbnb Londyn Airbnb Londyn Airbnb Londyn Screen Shot 2016-05-23 at 16.33.44 Airbnb Londyn

Jak z filmu

Możesz też spędzić noc (albo kilka) w samym sercu Notting Hill, czyli najmodniejszej i jednej z najbardziej zamożnych dzielnicy Londynu. Miejsce położone jest rzut kamieniem od Hyde Parku, targu na Portobello Road i Kensington Palace.

Mieszkanie utrzymane jest w jasnej tonacji, dla mnie trochę za zimne, ale będzie idealne dla zwolenników nowoczesnego minimalizmu. Na uwagę zasługuje także budynek w jakim się mieści, który jest pięknym, angielskim bliźniakiem. Jeśli chcesz poznać miejsce znane z filmu z Hugh Grantem i piękną Julią Roberts, to już wiesz, gdzie zarezerwować nocleg.Airbnb Londyn Airbnb Londyn Airbnb Londyn Airbnb LondynOtwarta przestrzeń

Kolejne mieszkanie znajduje się na parterze. Atutem są duże okna, drewniane meble i otwarta przestrzeń. A przy tym zagracone książkami, tak jak lubię. Do dyspozycji jest także niewielkie patio na poranną kawę, albo odpoczynek po dniu spędzonym na zwiedzaniu.

Airbnb Londyn Airbnb Londyn Airbnb Londyn Airbnb Londyn Airbnb Londyn Airbnb Londyn Screen Shot 2016-05-23 at 16.50.50 Screen Shot 2016-05-23 at 16.50.39

Jak Wam się podobają londyńskie mieszkania?

Jeśli myślicie o skorzystaniu z Airbnb w przyszłości, czy to w Londynie, czy gdzieś indziej (gdzieś indziej będzie taniej pewnie) – możecie skorzystać z tego linka, żeby się do serwisu zapisać (za darmo) i na start dostać £14.

You Might Also Like