Portugalia

Odkrywając Lizbonę

27 marca, 2017

Zostały mi jeszcze zdjęcia z Lizbony z naszego ostatniego pobytu. Dawno obrobione, ale nie wrzucone tutaj na bloga. Czuję, że przed kolejnym wyjazdem, z którego na pewno powstaną nowe zdjęcia, muszę je Wam pokazać.  Zakręcona jestem ostatnio, zaczęłam nową pracę, która zupełnie pochłonęła moją głowę.

W czwartek lecimy do Lizbony i do naszego domku, który powinien być już cały wyremontowany na zewnątrz. Zatrzymamy się też w Peniche, słynnej surferskiej miejscowości na wybrzeżu w poszukiwaniu fal i słońca…bo ostatnio ciągle padał deszcz i chodziłam po Portugalii w mokrych butach, które udało mi się nawet przypalić na ognisku. Z butami niestety musiałam się pożegnać.

Dorwałam się ostatnio do fajnego przewodnika po Lizbonie z serii Lost in. W formie papierowej pochłania się go jak magazyn, są to głównie miejsca polecane przez ludzi, albo pochodzących z Lizbony, albo aktualnie mieszających w Lizbonie. Także wszystko  z pierwszej ręki. Twórcy serii mają też aplikację na komórkę, którą zamierzam pobrać przed kolejnym wyjazdem (kosztuje koło 4 dolarów), a jej główną zaletą jest mapa z tymi wszystkimi cudownymi miejscami.

Wszystkich nie dam rady tu opisać, ale o paru postanowiłam wspomnieć, żebyśmy wszyscy mogli się tam spotkać, kiedy będziemy następnym razem w Lizbonie ^^

Trzy ciekawe miejsca w Lizbonie

Miłośnikom targów polecam Mercado de Campo de Ourique (Rua Coelho da Rocha, 1350-075 Lisbon) – mniejszy, bardziej lokalny i trochę mniej turystyczny niż znany targ Mercado de Ourique. Absolutnie nie idźcie na pełny żołądek, będziecie żałować.

Kolejnym ciekawym miejscem jest A Vida Portuguesa (Largo do Intendente Pina Manique 23, 1100-285), sklep, w którym kiedyś można było kupić mydło, a dzisiaj na sprzedaż wystawiane są wanny… Ponad 3 tysiące pięknych portugalskich wyrobów „do domu” w starej fabryce płytek Viúva Lamego. Time Out nazwał A Vida Portugesa najpiękniejszym sklepem w Lizbonie!

Retratos do Fado stworzone przez Camilę Watson to stała uliczna wystawa w dzielnicy Mouraria. Zdjęcia twórców Fado i artystów wywieszone są na lizbońskich kamieniczkach, tworząc trasę pomiędzy alejkami i skwerami w starej części Lizbony. Tutaj znajdziecie mapę.

Chcecie poznać więcej ciekawych miejsc w Lizbonie? Zobaczcie mój subiektywny przewodnik po Lizbonie.

 

You Might Also Like