Osobiście

Londyńsko. Zagraniczne historie

1 listopada, 2017

Ziewam i zerkam na zegarek w pracy. Zmiana czasu odpowiada mi rano, wieczorem czas mógłby się zatrzymać.

Wypiłam już 3 kawy, choć ta pierwsza taka mała, w domu jeszcze zmieszana z owsianką z figami, parę łyków dosłownie.

Nie powiem, że jestem przytomna, kofeina wyparowała, albo zabił ją cukier z porannych haloweenowych pączków, które przyniosła E.

Na pewno kojarzycie naszą lokalną knajpę Jam in the Jar, gdzie magicznie z domu możemy przenieść się w 5 minut. Bardzo to niebezpieczna umiejętność.

Ci sami właściciele otworzyli niedawno kolejne miejsce, które nazywa się Balabam i to właśnie tam za trzy tygodnie odbędzie się koncert J. aka Ede Kay. J. Wam przedstawiać nie muszę, jeszcze dłużej na tym blogu się pojawia jak Jam in the Jar. Ba pierwszy post ever na blogu był właśnie z naszego spontanicznego wyjazdu autobusem z Londynu do Lille.  Przy przenoszeniu bloga z blog.pl na swoje (teraz szukam) –  musiałam tego posta skasować, a szkoda, bo teraz chętnie na niego bym spojrzała.

Historia J. zaczyna się w lesie w Polsce, a polski rozdział kończy się skończeniem studiów w Krakowie, po których wyjechała do Londynu ze swoim keyboardem. Nie wiem jak dała radę się przemieszczać z tym nieporęcznym instrumentem w ręce. J. chciała śpiewać, w Polsce się dusiła, jeszcze nie smogiem, choć pewnie był, ale tak głośno o nim nie było. Ale scena folkowa, którą była najbardziej zainteresowana była w Londynie.

Wszyscy mają ciekawe historie ze swoich początków zagranicą, J. ma Morden (dzielnicę w 6 strefie Londynu), która brzmi jak Mordor, ja mam Porthmouth nad morzem, gdzie pakowałam darmowe szminki do gazetek.

Z pracy na taśmie, przewinąć 10 lat do przodu i jestem w Londynie (i w Portugalii). J. ma za sobą parę koncertów na znanych londyńskich scenach folkowych i nagrywa pierwszą    EP ze świetnym producentem.

Kto by kiedyś pomyślał, patrząc na nas wtedy za ladą chip shopu i na farmie kurczaków, że będziemy tu, gdzie jesteśmy teraz!

A koncert jakbyście byli ciekawi, albo byli w Londynie 17 listopada: https://www.facebook.com/events/2098416593525720

Spotkanie ze mną gratis^^

Gdzie zaczynaliście Wasze zagraniczne życie? Gdzie teraz jesteście? Pochwalcie się!

You Might Also Like