Portugalia TRAVEL

Co robić w Nazare?

13 lutego, 2017

Nazare to jedno z tych miejsc, które w Portugalii warto odwiedzić. Położone na tzw. Silver Coast (czyli Srebrnym Wybrzeżu) jest to urocze nadmorskie miasteczko, które słynie z wielkich fal i zawodów surferskich. Od naszego portugalskiego domku do Nazare jest 70 kilometrów, więc coś czuję, że często tam będziemy przyjeżdżać.

Nasza ostatnia wizyta w Nazare odbyła się w dużym deszczu, choć jak zobaczycie na zdjęciach, mieliśmy chwilę słońca. To właśnie wtedy udało się nam je zrobić.

Po miasteczku spaceruje się przyjemnie, wszędzie jest pełno kawiarenek, nie mówiąc o spektakularnych widokach na ocean, gigantycznych falach szczególnie w zimie i długiej piaszczystej plaży idealnej na nadmorskie wędrówki!

Poniżej znajdziecie parę wybranych miejsc, które polecam szczególnie. No i zdjęcia, oczywiście ^^

nazare nazare portugalia nazare portugalia nazare portugalia nazare

Co warto zrobić w Nazare?

Sitio, punkt widokowy

Jeden z najsłynniejszych punktów widokowych portugalskiego wybrzeża, Sitio znajduje się  właśnie w Nazare. Jest to 318 metrowa skała, z której rozciąga się widok na całe miasteczko i bezkres oceanu.

Znajdziecie tam też przyjemny rynek ze sklepikami z lokalnymi wyrobami. Podczas naszej wizyty królowały swetry i narzuty, nie wiem czy to na zimę, czy tak zawsze.

A Tasquinha, Rua Adrião Batalha 54

Rodzinna restauracja, która działa już od 50 lat i serwuje znakomite owoce morza. Fajny klimat wieczorami, kiedy ma się wrażenie, że na późny obiad zeszło się pół miasteczka.

Farol, latarnia morska

Znany wszystkim miłośnikom sufringu, bo często widać go na ujęciach z zawodów w Nazare. Warto się tam przejść i poobserwować wodę.

Nazaré Surf School, Avenida da Republica edificio S.Miguel S/N Cave, 2450-104 Nazaré

Jeśli nie w Nazare, gdzie odbywają się mistrzostwa świata w surfingu, to gdzie? Koniecznie wybierzcie się do szkoły surferskiej, żeby spróbować swoich sił na desce. Tylko niekoniecznie w okresie zimowym, kiedy fale mają po kilkanaście metrów.

Spacery i plażowanie

W końcu Nazare to nadmorski resort! Jeśli chcecie oddalić się od miasteczka, zawsze możecie pojechać na Praia da Gralha, albo jeszcze dalej na południe w poszukiwaniu spokojnej plaży, gdzie możecie iść na spacer, albo poleżeć na słońcu.nazare plaża w Nazare nazare nazare fale w nazare ocean nazare nazare nazare nazare mewa mewa nazare nazare

nazare

nazare nazare

ja w nazare nazare

widok w nazare nazare

Macie ochotę na inne wycieczki w okolicy? Zobaczcie mój przewodnik: Jednodniowe wycieczki z Lizbony

You Might Also Like