Holandia kawiarnia Podróże

Co zobaczyć w Eindhoven? Hipsterską kawiarnię w Strijp S

18 marca, 2016

Strijp S to hipsterska dzielnica w Eindhoven. Mieści się na terenie starej fabryki Philipsa. Odkryłam ją ostatnio podczas mojego weekendowego wypadu do Holandii.

Centrum Eindhoven znam już dosyć dobrze, często tam bywam. Dlatego zależało mi na tym, żeby pod podszewką idealnie czystych ulic, bez śmieci i reklam znaleźć coś, co mnie w tym mieście zaintryguje. A że moje zboczenie do kawiarni nie jest tajemnicą, to właśnie tam wylądowałam. 

Koffiehuisje, co podejrzewam znaczy coffee house, choć języka nie znam w ogóle i może się okazać, że to znaczy gołąb na dachu. Lepiej mi nie wierzcie na słowo. W każdym bądź razie tak właśnie nazywa się miejsce, do którego trafiliśmy.

Zaglądnęłam najpierw przez okno kawiarni, żeby się szybko zapytać, czy mają miejsca w środku. Mimo, że Holendrzy po angielsku mówią świetnie, pewnie nie tego języka się barman spodziewał i skończyło się na tym, że to on wyszedł zza baru, a ja stałam na zewnątrz zamiast po prostu wejść i się rozejrzeć. W środku było pusto, bo reszta klientów, mimo temperatury bliskiej zeru, siedziała sobie na zewnątrz, kiedy mój czerwony już nos pragnął schować się do środka za wszelką cenę. Cenę kawy!

Na poddaszu zastaliśmy kilka stołków i klimatyczny neon. Dla leniwych – automat telefoniczny, na którym widniały pozycje z menu. Całkiem pomysłowa sprawa. I tak leniwie upłynęło nam popołudnie, na popijaniu kawy, rozmowach i robieniu zdjęć. A o Strijp S napiszę Wam więcej na łamach buzzujemy.com w najbliższym tygodniu <3

Co zobaczyć w Eindhoven?

Co zobaczyć w Eindhoven?

Co zobaczyć w Eindhoven?

Co zobaczyć w Eindhoven?Co zobaczyć w Eindhoven?

Co zobaczyć w Eindhoven?

Co zobaczyć w Eindhoven?

Co zobaczyć w Eindhoven?

Co zobaczyć w Eindhoven?

Wybieracie się do Eindhoven i szukacie taniego noclegu? Spróbujcie TUTAJ, ta wyszukiwarka porównuje noclegi z różnych stron i można czasem coś taniego znaleźć.

You Might Also Like