Anglia Podróże

Brighton. 5 atrakcji, które warto odwiedzić

22 lutego, 2017

Brighton to miasto dobrze znane każdemu mieszkańcowi Londynu. Jest takim trochę mini-Londynem nad morzem, gdzie co roku odbywa się The Great Escape Festival, na który zjeżdża się … cała stolica (ale nie tylko, żeby nie było). Pojechaliśmy więc razem z całym Londynem pociągiem, który na szczęście był w rozsądnej cenie (szczególnie jak wraca się tego samego dnia, czego my oczywiście nie planowaliśmy). Ale, warto to wiedzieć, bo pociągi w UK są drogie! A do Brighton da się w miarę tanio wyskoczyć na 1 dzień z Londynu.

Jest co zwiedzać w Brighton, bo oprócz festiwalu jest tam parę ciekawych miejsc, do których polecam się wybrać. Szczególnie na miejską plażę i lokalne przekąski, znaną ulicę z niezależnymi sklepikami, kultowy targ oraz do parku otaczającego egzotycznie wyglądający pałac w centrum miasta.

Co zwiedzać w Brighton? Poznajcie 5 atrakcji, których nie możecie ominąć!

Spacer po plaży

Wybrzeże jest przepiękne, kocham wodę, więc samo patrzenie się w nią mnie satysfakcjonuje! Można zafundować sobie spacer od Hove do Brighton Marina, po najbardziej popularnej kamienistej plaży na południu Anglii. Podczas spaceru polecam kupić lokalne przekąski sprzedawane w charakterystycznych budkach – głównie owoce morza, albo frytki i lody (w końcu to kurort wczasowy).

Brighton Pier, czyli molo z wesołym miasteczkiem mi kojarzy się raczej z filmami grozy, ale co kto lubi, na horyzoncie zobaczycie też pozostałości po West Pier, który został zniszczony przez pożar w 2002 i 2004.

co zwiedzać w brighton co zwiedzać w brighton co zwiedzać w brighton co zwiedzać w brighton co zwiedzać w brighton co zwiedzać w brighton co zwiedzać w brighton co zwiedzać w brighton co zwiedzać w brighton co zwiedzać w brighton co zwiedzać w brighton

North Laine

To chyba najbardziej znana ulica w mieście, jest siedzibą ponad 400 niezależnych sklepików, kawiarnii i barów.  Wypatrujcie sztuki ulicznej! A w sobotę polecam targ uliczny między North Road i Gloucester Road.

Brighton na North Laine się nie kończy na szczęście, warto wyeksplorować małe uliczki blisko plaży, gdzie znajdziemy ukryte kawiarnie, oczywiście im bliżej centrum, tym więcej tam się bedzie działo.

Brighton ma też wszystkie sklepy Londynu, jakby ktoś był tym zainteresowany, od tych sieciowych, przez vintage i lumpeksy (!) po luksusowe butiki.

Royal Pavilion 

To dopiero nietypowa budowla. Egzotyczny pałac z wpływami indyjsko-chińskimi. Zbudowany ponad 200 lat temu dla króla Jerzego IV jest ikoną Brighton.

Wstęp do środka, do muzeum i komnat królewskich jest płatny, ale chodzenie po ogrodach już nie! Latem (szczególnie podczas festiwalu) organizowane są tam pikniki i występy artystów ulicznych.

co zwiedzać w brighton co zwiedzać w brighton co zwiedzać w brighton co zwiedzać w brighton

Open Market

Położony na London Road, Open Market jest najsłynniejszym targiem w Brighton, znanym z dużej selekcji świeżych produktów od lokalnych producentów żywności z Sussex. Jego historia sięga lat 1920!

Jak już będziecie w okolicy to przejdzie się London Road, na której znajduje się sporo niezależnych sklepów i świetnych restuaracji.

Great Espace Festival

Jeśli nie wiecie, kiedy wybrać się do Brighton, czas festiwalu jest idealny. Great Escape jest festiwalem muzyki nowej, gdzie zapraszani są artyści z całego świata. I tak na przykład w tamtym roku byłam na Brodce! Bilety są relatywnie tanie, w porównaniu do innych festiwali w UK, np. 3 days saver kosztuje 60 funtów. Oczywiście wcale nie musicie kupować biletów, na ulicach będzie roić się od ulicznych artystów.

co zwiedzać w brighton

co zwiedzać w brighton co zwiedzać w brighton co zwiedzać w brighton co zwiedzać w brighton co zwiedzać w brighton co zwiedzać w brighton co zwiedzać w brighton co zwiedzać w brighton co zwiedzać w brighton co zobaczyc w brighton

Mam nadzieję, że teraz wiecie co zwiedzać w Brighton! Byliście już tam kiedyś? A może polecacie jakieś miejsca?

Jeśli szukacie noclegu na każdą kieszeń polecam poniższą wyszukiwarkę!

You Might Also Like