Anglia Londyn

Hackney Wick – hipsterskie miejsca dla wtajemniczonych

26 kwietnia, 2016

Hackney Wick to bardzo hipsterska dzielnica na wschodzie Londynu. Fabryki, tory, grafftii i te sprawy. Co kochają hipsterzy? Plucie w twarz kulturze masowej i przywiązanie do indywidualności…. Ale też dobrą kawę i lokalne browarnie. Czym można takiego jegomościa zadowolić? Oryginalnym wnętrzem, niezależnością myślenia, niszowymi formami kultury. Mniejsza, że ironicznie stało się to mainstreamowe. W końcu, ja też uwielbiam Hackey Wick.

Wiadomo, że na samą dzielnicę nie wystarczy dojechać. Jeszcze trzeba wiedzieć, gdzie się wybrać, szczególnie jak duża część dzielnicy to tereny industrialne. Dlatego spisałam dla Was moje ulubione miejsca na Hackney Wick, w których regularnie przebywam.

NUMBER 90

Jedno z najbardziej rozpoznawalnych miejsc na Hackney Wick – Number 90 to restauracja, pub i galeria sztuki w jednym. Miejsce ma świetny klimat, w ciepłe popołudnia idealnie nadaje się do spotkań ze znajomymi, a wieczorami na klimatyczne imprezy.

Jeśli wpadniesz w niedzielę załapiesz się na Soul Sundays z pochodzącym z Bermud Russem, a każdego dnia wypijesz tu wymyślny koktajl, najlepiej na tarasie kąpiąc się w drewnianej bali z gorącą wodą.

Chcesz wiedzieć na co jeszcze możesz się załapać? Odwiedź stronę Number 90.

number90 hackney wick number90 hackney wick

GROW

W Grow masz do wyboru dwie opcje spędzenia wolnego czasu. Impreza we wnętrzu hangaru, albo relaks na tarasie i smakołyki z grilla. Wegetariańskie też mają – choć czasem się długo czeka na jedzenie (nie tylko wegetariańskie).

Co środę w Grow organizowany jest koncert jazzowy, a w weekendy imprezy. Co istotne – Grow stara się działać zgodnie z zasadą zrównoważonego, ekologicznego rozwoju. Więcej o Grow przeczytasz na ich Tumblrze.

grow hackney wick grow hackney wick grow hackney wick

CRATE

Crate to jeden z najbardziej znanych browarów w Londynie. W budynku produkują piwo z prawdziwego zdarzenia, którego można się napić w ich własnej knajpie na dole budynku. Pizzę mają świetną, choć przed jej zamówieniem warto sprawdzić na tablicy ile wynosi czas oczekiwania. Zdarza się, że godzinę.

Częścią Crate jest też zadaszona łódż stojąca na zewnątrz, gdzie warto usiąść szczególnie po zmroku i pokołysać się na londyńskim kanale.

Więcej o tym miejscu możesz dowiedzieć się z ich strony.crate hackney wickcrate hackney wick crate hackney wick crate_brewery_hackney_wick_facade crate-0001

Crate Brewery  znajduje się na placu, który się nazywa Queen’s Yard – jest tam sporo fajnych miejsc – na przykład Howling Hops Brewery Tank Bar, gdzie leją piwo prosto z tych wielkich pojemników, w których się je robi (nie wiem jak to się nazywa jak na ignoranta produkcji piwa przystało).

howling-hops

COUNTER CAFE

Counter Cafe to studia artystyczne i klimatyczna kawiarnia, która celebruje prawdziwe domowe jedzenie, co świetnie widać na ich Instagramie. Do niedawna w Counter Cafe istniała palarnia kawy, szkoda, że już jej nie ma, bo sama nie miałam okazji z niej skorzystać. O pysznym jedzeniu i drinkach, a także innych atrakcjach jakie zapewnia Counter Cafe dowiecie się na ich stronie.

offbeat-london-hackney-wick-counter-cafe- the-counter-cafe

THE PLOUGH AT SWAN WHARF

Położona nieco w oddali od pozostałych miejsc  jest idealnym zwieńczeniem spaceru wzdłuż kanału.  Zewnętrzna część knajpy wraz z miejscami siedzącymi zachowuje postindustrialny styl, a wszelkie meble pochodzą z recyklingu.

Co najbardziej podoba mi się w tym miejscu, to to, że posiada na zewnątrz miejsce na ognisko, które często rozpalane jest po zmroku. I wtedy dopiero zaczyna się impreza.

image image (1)

 Które miejsce najbardziej przypadło Wam do gustu?

You Might Also Like