Portugalia

Kawiarnie w Lizbonie: na kawę i do pracy

15 listopada, 2017

Lizbona pełna jest kawiarnii, na każdym kroku możecie napić się kawy i zjeść pasteis de nata. Większość to lokalne, urocze miejsca, gdzie czuć ducha dawnych lat. Uwielbiam tam siadać i podglądać miasto. Ale dzisiaj szukałam kawiarnii, gdzie można oprócz dobrej kawy też popracować, o hipsterskim klimacie, o ciekawych wyglądzie. Obeszłam może z 10 kawiarnii w Lizbonie, do 6 weszłam spróbować kawy i poczuć atmosferę. I zrobiła się całkiem fajna lista!

Kawiarnie w Lizbonie – subiektywny przewodnik po hipsterskich kawiarniach.

KAWIARNIE W LIZBONIE

POIS CAFE

Rua São João da Praça 93–95
1100-521 Lisboa
(Sé/Alfama) Portugal

Świetne miejsce na Alfamie, najstarszej dzielnicy Lizbony. Przestrzeni jest sporo, choć w porze lunchu może być zatłoczone. My zjedliśmy tam śniadanie z M. – jajecznicę ze szczypiorkiem i smażone jajka podane prosto na patelni z ciepłym i chrupiącym pieczywem. Bardzo nam smakowało. Kawa dobra, choć flat white podawali jak cappuccino z pianką. Może tak trafiłam. Trochę tam popracowaliśmy i zjedliśmy też ciasto – sernik z masłem orzechowym i sernik czekoladowy. Jedno spokojnie by nam wystarczyło! Fajny klimat i pracowało się nam dobrze.

kawiarnie w Lizbonie Pois, kawiarnia w Lizbonie

CASA INDEPENDENTE

 Largo do Intendente Pina Manique 45,

1100-285 Lisboa, Portugal

O Casa Independente już Wam pisałam w poście o ciekawych miejscach w Lizbonie, nie mogło jej zabraknąć na liście kawiarnii. Nie jest to typowa kawiarnia, jest to też bar i klub wieczorami, ale w ciągu dnia spokojnie spełnia taką funkcję. Ostatnio jak tam byłam pracowałam na magicznym patio popijając małą czarną.

casa independente w Lizbonie

W tej samej okolicy znajdziecie więcej ciekawych miejsc:

CAFÉ O DAS JOANAS

Largo do Intendente, 28 – Mouraria

Z dużym ogródkiem na przedzie kawiarnii, gdzie można cieszyć się słońcem i menu ze śródziemnomorskim akcentem.

kawiarnia w Lizbonie

Zdjęcie z Fb kawiarnii

kawiarnia w Lizbonie

Zdjęcie z Fb kawiarnii w Lizbonie

CAFE DO LARGO

285, Largo do Intendente Pina Manique 49,

1100-088 Lisboa

Parę drzwi dalej znajdziecie Cafe do Largo, gdzie jak ja akurat weszłam z tyłu odbywały się jakieś warsztaty, ale na przedniej części było jeszcze sporo miejsca.

Zdjęcie: https://foursquare.com/v/largo-caf%C3%A9/52a4869c11d202d392116e6b

BRICK CAFE LISBOA

Rua de Moçambique 2,

1170-114 Lisboa

Do Brick Cafe Lisboa wybrałam się na śniadanie, choć żałowałam, że nie na brunch, bo był o wiele bogatszy. Oczywiście zaczęli podawać jak już jadłam swojego omleta. Myślę, że w czasie jedzeniowym może być tu mało miejsca, ale z tego co rozmawiałam z paroma osobami, przychodzą tu regularnie i po prostu omijają porę lunchu.

 

COPENHAGEN COFFEE LAB

R. Nova da Piedade 10, 1200-298 Lisboa, Portugal

Escolas Gerais 34 | 1100-213 Lisbon | Portugal (na Alfamie, moja ulubiona)

Hipsterska, popularna kawiarnia. Kiedy do niej weszłam była pełna ludzi i było bardzo gorąco, mimo, że na dworze było przyjemnie. Ale kawa za to genialna i z pracą tam nie ma problemu. Jest to projekt grupy Duńczyków – Ida de Matos i bliźniaków Helle i Susan Jacobsen, stąd ten autentyczny skandynawski klimat.

Aktualizacja: Ta na Alfamie stała się moją ulubioną, bo blisko mam – jest to świetna przestrzeń do pracy, wypieki zachwycają i ogród jak z bajki.

http://lisboacool.com/ – R. Nova da Piedade

Alfama

Alfama

TEASE

1200-296 Lisbon, Portugal

Dosłownie na przeciwko Copenhagen Labs, weszłam tam na lunch i zjadłam pyszną sałatkę Italiana. Wnętrze jest ciepłe i przytulne, parę osób siedziało z laptopami. Jedną dziewczynę całą ubraną na czarną pomyliłam z obsługą pytając się ją o menu – zawsze zaliczę jakieś wtopy.

HELLO, KRISTOF

R. do Poço dos Negros 103, 1200 Lisboa, Portugal

Zawsze się uśmiecham jak widzę ich szyld, bo mąż K ma tak na imię. Nowoczesna kawiarnia, z jasnym wnętrzem i dużą selekcją magazynów plus pyszne śniadania. Rano może być zatłoczona.

FABRICA

Rua das Flores 63, 1200-193 Lisboa, Portugal

Rua das Portas de Santo Antão 136, 1150-269 Lisboa

W tej pierwszej nie piłam tam kawy, ale zrobiłam test – czy obsługa należy do tych miłych, pytając się, czy mogę użyć toalety. Zdali! Oba sklepy są bardzo popularne, a na dodatek mają własną palarnię kawy!

Aktualizacja: zdążyłam być już w obu miejscach i panuje tam bardzo fajny klimat. Ale – nie ma wifi! Wisi za to napis, no wifi, drink coffee 😉

LX FACTORY

R. Rodrigues de Faria 103, 1300 – 501 Lisboa, Portugal

W LXFactory znajdziecie sporo kawiarnii, gdzie możecie przysiąść i napić się dobrej kawy. Jest to stara fabryka zamieniona na kreatywną przestrzeń, gdzie mieszczą się sklepy, pracownie i bary. Tutaj znajdziecie cały post o LX Factory.

Paul Abbitt

Jak wam się podobają wybrane kawiarnie w Lizbonie? Znacie wszystkie? Do której się najchętniej wybierzecie jak następnym razem będziecie w Lizbonie?

You Might Also Like