Londyn Zwiedzanie Londynu

Kultowe kawiarnie w Londynie. Subiektywny przewodnik

25 listopada, 2016

Najlepsze kawiarnie w Londynie, do których należy się wybrać

Dzisiaj pod lupę biorę kawiarnie w Londynie… bo kawą w Londynie się oddycha! A, że większość Londyńczyków jest uzależniona od kofeiny, powstało wiele kawiarni, które pozwalają zaspokoić podstawowy głód większość mieszkańców stolicy. Poniżej znajdziecie londyńskie kawiarnie, do których obowiązkowo musicie się wybrać podczas waszych spacerów po Londynie. W każdej byłam, w każdej piłam kawę i mimo, że sama nie jestem jakimś szczególnym smakoszem kawy (nie rozróżniam ziaren i odmian), jestem miłośnikiem kawiarni.

kawiarnie w londynieShoreditch Grind, 213 Old St, London EC1V 9NR

To kultowe miejsce na rondzie Old Street stało się znakiem charakterystycznym dzielnicy. Na dole kawiarnia i restuaracja, na górze studio muzyczne, Shoreditch Grind to świetna miejscówka na szybką kawę z oczami wlepionymi w londyński ruch uliczny. Można bezkarnie podglądać przechodzących ludzi!

kawiarnie w londynieBar Italia, 22 Frith St, Soho, London W1D 4RF

Historyczna włoska kawiarnia na Soho założona w 1948 (!) przez Lou and Caterina Polledri, która szybko stała się centrum włoskiej społeczności w Londynie. Nie jest to hipsterskie miejsce, ale o bardziej autentyczną kawiarnię trudno.

northolt_algerian-coffee-store-7

Algerian Coffee Stores, 52 Old Compton St, Soho, London W1D 4PB

Kolejny historyczny sklep na mapie Londynu, ulicę od Bar Italia. Oryginalne drewaniene meble i lada to juz wystarczający powód dla wszystkich miłośników kawy, żeby tam zajrzeć.  Sklep z kawą i akcesoriami, ale można też kupić kawę – chyba najtańszą jaką widziałam w Londynie!

northolt_83cebf989d47671d4c479e548cbc5421_600_450_80 northolt_workshop3_600_400_80

Look Mum No Hands, 49 Old St, London EC1V 9HX

Kolejne znane miejsce na mapie Londynu, kawiarnia, warsztat i sklep rowerowy, ale też galeria. Serwuje lokalne kawy i jedzenie, jest to na pewno obowiązkowe miejsce dla wszystkich milośników rowerów.

northolt_screen-shot-2016-11-25-at-12-11-33 northolt_screen-shot-2016-11-25-at-12-11-49

Old Shoreditch Station, 1 Kingsland Rd, London E2 8AA

Jedno z moich ulubionych miejsc w Londynie, kawiarnia i bar w jednym w starej stacji kolejowej. Zamyka się późno, dlatego jest to idealne miejsce na spotkania i długie rozmowy, niezagłuszane głośną muzyką. Często są urządzane wystawy ilustracji, mody i designu, oraz pop-upy małych często niezależnych marek.

Tutaj zdjęcia z naszego nocnego pobytu w okolicy 🙂

northolt_img_2821

Allpress Espresso Bar, 58 Redchurch Street, Shoreditch, London E2 7DP

Wiecznie pełne ludzi, Allpress jest klasyką londyńskiej sceny kawowej. Mają swoją palarnię i zaopatrują inne kawiarnie w Londynie. Serwują dobre jedzenie i świetne wypieki. Niedaleko Brick Lane, której będąc w Londynie nie sposób ominąć! Tutaj znajdziecie nasz darmowy przewodnik po Brick Lane do pobrania: http://www.isawpictures.com/darmowy-przewodnik-po-shoreditch/

You Might Also Like