Anglia Londyn

Letnie festiwale muzyczne w Wielkiej Brytanii

21 czerwca, 2016

Spanie pod namiotami, muzyka na żywo, pikniki na trawie i kąpiele w jeziorze… Teatr, warsztaty, stoiska z jedzeniem, spotkania z muzykami… Festiwale to spektakle, parodniowe widowiska, które co roku przyciągają tysiące widzów.

W UK też ich nie brakuje! Poniżej znajdziecie spis najważniejszych festiwali w Wielkiej Brytanii. Na które wybieracie się w tym roku?

 

MAJ

Wiem, wiem, już czerwiec, co boleśnie odczuwam, ale sama byłam na The Great Escape w Brighton w tym roku i serdecznie polecam! Jak się zmobilizuje do obróbki zdjęć to się nimi podzielę.

The Great Escape, Brighton, Sussex: 19-21 May 2016

Poza niesamowitymi emocjami muzycznymi, które gwarantuje Ci zaledwie jedna opaska na nadgarstku, masz szansę świetnie bawić się także na plaży czy korzystać z ofert licznych nocnych klubów. Pełna różnorodność… Formuła festiwalu służy do odkrywania nowych artystów, choć zdarzają się też oczywiście gwiazdy.

Festiwal jest prawdziwą ucieczką od codziennego życia – w szczególności Londyńczyków, którzy się na niego tłumie zjeżdżają. Plus jest tani.

http://greatescapefestival.com/

2016-05-20-13.27.59-copy 2016-05-20-13.18.10-copy Brodka-Hope-and-Ruin-Gary-Marlowe-Image-3-copy PorridgeRadio-BarRogue-JonSouthcoasting15-copy Jones-Wagner-Hall-Gary-Marlowe-Image-2-copy DMAS-Corn-Exchange-Jason-Richardson04-copy

CZERWIEC

Isle of Wight Festival, Newport, Isle of Wight: 9-12 czerwiec 2016

Świetny tegoroczny line up z Faithless i The Prodigy na czele, a poza tym naprawdę niesamowita liczba wykonawców każdego gatunku. To zdecydowanie jeden ze starszych festiwali, który nadal trzyma poziom.

http://www.isleofwightfestival.com/

Download Festival, Donington Park, Derby: 10-12 czerwiec 2016

Najbardziej prestiżowy hard rockowy i heavy metalowy festiwal na świecie. Muzyka sięga do lat 70-tych i świetnie łączy się z tą współczesną. Jeśli lubisz ostre klimaty, to coś dla Ciebie.

https://downloadfestival.co.uk/

Glastonbury Festival, Pilton, Somerset: 22-26 czerwiec 2016

To jeden z najstarszych brytyjskich festiwali, słynny na cały świat. Najwięksi artyści to jednak nie wszystko co Cię czeka.- przedstawienia teatralne, pyszne jedzenie i szalona zabawa!

http://www.glastonburyfestivals.co.uk/

anna_weds_05 anna_weds_03 anna_weds_01

LIPIEC

NASS Festival, Bath and West Showground, Somerset: 8-10 lipiec 2016

NASS Festival to ostry weekend pełen świetnej muzyki, BMX’ów, deskorolek wszelkiego rodzaju dla pasjonatów tego rodzaju aktywności.

http://www.nassfestival.com/

Latitude Festival, Henham Park, Southwold: 14-17 lipiec 2016

Idyliczna angielska prowincja sprawia, że Latitude to coś więcej niż festiwal. DJ’e ukryci w lesie, kolorowe owce przechadzające się po łąkach, opera na jeziorze, klowny, trupy teatralne…

http://www.latitudefestival.com/

Lovebox, Victoria Park, East London: 15-16 lipiec 2016

Lovebox to festiwal, na którym trzeba być. Istna karuzela kreatywności, miejsce barwne, stylowe i łączące w sobie wiele gatunków, nie tylko muzyki. Na dodatek w Londynie!

http://loveboxfestival.com/

The Secret Garden Party, Mill Hill Field, Cambridgeshire: 21-24 lipiec 2016

Primal Scream, Lissie czy Maribou State to tylko niektórzy z artystów, którzy w tym roku zagrają na The Secret Garden Party. To festiwal dla twardzieli, bo nie trudno w tańcu i koncertowym szaleństwie dostać po zębach czy nosie, ale za to właśnie kocha się festiwal i jego uczestników.

http://www.secretgardenparty.com/

Camp Bestival, Lulworth Castle, Dorset: 28-31 lipiec 2016

Młodsza siostra Bestivalu. Impreza jest bardzo przyjazna rodzinom, a więc także dzieciakom. Festiwal odbywa się w pięknym zamku, atmosfera pełna jest średniowiecznego stylu, a wśród atrakcji nie brakuje deklamowanej poezji czy malowania twarzy najmłodszych. Idealne miejsce dla całej familii.

http://www.campbestival.net/

SIERPIEŃ

Wilderness Festival, Cornbury Park, Oxfordshire: 4-7 sierpień 2016

Festiwal Londyńczyków, którzy tłumnie się na niego zjeżdżają. Muzycznie różnorodny,  przyjazny rodzinom. Byłam na nim w zeszłym roku i było cudnie. Jeziorko, światełka na drzewach, Bjork, Bon Iver, scena folkowa i poranna joga.

Muzyczną relację J. możecie przeczytać na Buzzujemy: http://buzzujemy.com/festiwal-wilderness/

https://www.wildernessfestival.com/

Letnie festiwale muzyczne w Wielkiej Brytanii Letnie festiwale muzyczne w Wielkiej Brytanii Letnie festiwale muzyczne w Wielkiej Brytanii

Boardmasters, Fistral Beach & Watergate Bay, Newquay: 10-14 sierpień 2016

Mistrzowie deski, surferzy wszelkiego rodzaju, masterzy BMX’ów. Zawody, pokazy, a do tego wszystkiego w tle wspaniała, energetyczna muzyka nad kornwalskim morzem.

http://www.boardmasters.co.uk/

BoomTown Fair, Winchester: 11-14 sierpień 2016

Masz ochotę na prawdziwą, oldschoolową dawkę reagge? Damian Marley Ci ją zapewni. Ten festiwal pełen jest różnorodności, w jednej minucie możesz więc podrygiwać do folkowych rytmów, a w kolejnej szaleć przy ostrych basach. BoomTown Fair to bardzo kreatywny i magiczny festiwal.

http://www.boomtownfair.co.uk/

Green Man Festival, Brecon Beacons, Wales: 18-21 sierpień 2016

Świetna miejscówka na festiwal, która klimatycznie pasuje do folkowego line upu. Ponad 1500 artystów, od muzyków, przez aktorów, aż do komików. Poza tym SPA na kaca i bogata oferta cydrów.

http://www.greenman.net/

Shambala, Secret Country Estate, Northamptonshire: 25-28 sierpień 2016

Shambala to 4 dni pełne kreatywności i pozytywnego szaleństwa. Podczas tego festiwalu posmakujesz hedonizmu każdego rodzaju.

http://www.shambalafestival.org/

Reading & Leeds, Little John’s Farm & Bramham Park: 26-28 sierpień 2016

Ważny rokowy festiwal w Wielkiej Brytanii. W tym roku zagrają na nim m.in.: Foals, Disclosure, Red Hot Chili Peppers, Biffy Clyro & Fall Out.
http://www.readingfestival.com/

South West Four, Clapham Common, South West London: 27-28 sierpień 2016

Londyński festiwal, który rozpoczął się zupełnie spontanicznie, a obecnie jest ważnym wydarzeniem w świecie muzyki elektronicznej.

http://www.southwestfour.com/

WRZESIEŃ

Bestival, Newport, Isle of Wight: 8-11 wrzesień 2016

Bestival to więcej niż festiwal muzyczny. Co prawda usłyszysz dźwięki pianina dochodzące z lasu i będziesz mógł bawić się przy tysiącu różnych wykonawców, ale Bestival to przede wsystkim miejsce pełne kreatywnej energii i różnorodności. Spotkasz tu ciekawie przebranych ludzi, posłuchasz poezji i będziesz mógł wziąć udział w licznych występach teatralnych.

http://www.bestival.net/

Macie swojego faworyta? Byliście na którymś z wymienionych festiwali? Dajcie znać w komentarzach!

You Might Also Like