Kroniki Marsjańskie Osobiście

Lipcowe Mydło i Powidło

28 lipca, 2015

Natykam się ostatnio na tyle ciekawych rzeczy, że pomyślałam, że aż żal się nimi  z Wami nie podzielić. I tak oto zrodził się pomysł na nową serię postów „Mydło i powidło”.

SMAKI DZIECIŃSTWA, PROSTE DREWNIANE ZABAWKI

Czytając Zwykłe Życie, też moje kolejne polskie odkrycie, natknęłam się na artykuł o drewnianych zabawkach. Firma nazywa się Wooden Stories i robią proste zabawki z lasu. Dobra, skuteczny marketing na pewno robi swoje, prostota urzeka nas jeszcze bardziej, ale tylko się cieszyć, że małe polskie marki są na poziomie tych europejskich.

Do posiadania potomka mi jeszcze daleko, ale zabawki i cała estetyka bardzo mi się podoba. Jest delikatnie, drewniano, ciepło i naturalnie. I przede wszystkim zgadzam się z ich dewizą, proste klocki są super! Skutecznie rozwijają wyobraźnię – mi rozwinęły i teraz czytacie te moje wypociny 😛

Instagram: Wooden Stories

Instagram: Wooden Stories

NIEŚMIERTELNE WLEPKI

Someart  robi niesamowite rzeczy z formą i kolorami, ma swój niepowtarzalny styl, a najbardziej znany jest z murali i wlepek. To jego wlepkę znaleźliśmy w Chorwacji na jednej ze ścian starego miasta.

Przyjeżdża niedługo do Londynu, zresztą nie pierwszy raz i nie mogę się doczekać, żeby zobaczyć co tym razem stworzy. Mam nadzieję, że wyjdzie z jakiegoś ulicznego wypadu fajny reportaż.

6715f0f6feb51473bcdabbcd34013fa3f377c977

Someart

Someart

Someart

I ZDJĘCIA ŚWIĘTOWANIA EQUALITY MARCH

Patatof

Patatof

Niesamowitego Patatofa z Equality March. Słodzę, ale jej zdjęcia kocham. Kropka. Pozwalają zbliżyć się do miejsca, ludzi, poczuć atmosferę, nawet pogodę. Zresztą zobaczcie sami.

Na koniec zupełnie z innej beczki, ale komuś się może przydać. Szczególnie z myślą o ludziach kreatywnych, którzy tworzą jakieś cuda, ale nie wiedzą jak to sprzedać.

DARMOWY KURS, ŻEBY SIĘ NAUCZYĆ BIZNESU

Kasia stworzyła świetny program – jak zacząć projekt biznesowy, dostępny tutaj. Jak sama pisze umie tłumaczyć trudne rzeczy w  prosty sposób. Mnie przekonała.

NIE BĘDĘ GŁODOWAĆ, KUPIŁAM KSIĄŻKĘ

W końcu kupiłam wegetariańską książkę kucharską, padło na angielską A modern way to eat i jestem mega zadowolona. W następnym wege poście podzielę się paroma przepisami, których spróbowałam. I te zdjęcia, cudne.

A modern way to eat

A modern way to eat

A modern way to eat

A modern way to eat

A modern way to eat

A modern way to eat

Robicie coś fajnego? Widzieliście coś kreatywnego i inspirującego? Dajcie znać to może podzielę się tym w następnym poście.

 

You Might Also Like