Anglia Londyn

Londyn na weekend. Gdzie tłoczy się najwięcej turystów?

5 kwietnia, 2016
Londyn na weekend

Londyn na weekend. Mekka turystów. Ulice są ich pełne, muzea zatłoczone, metro pęka w szwach. Co warto zobaczyć podczas zwiedzania Londynu pomimo tłoku? Pewnie się zastanawiacie. Podpowiem Wam i przedstawię 10 najważniejszych atrakcji, które będąc w Londynie po prostu trzeba zobaczyć. A więc Londyn na weekend w pełnej turystycznej odsłonie.

Londyn jest miejscem pełnym ciekawostek. Londyńskie Heathrow to największe lotnisko w Europie, to w Londynie na ścianie banku Barclays pojawił się pierwszy bankomat, a także uliczne latarnie. To właśnie stolica Wielkiej Brytanii była pierwszym na świecie miastem, w którym pojawił się smog, a podobno co dziesiąte brytyjskie dziecko nie wie, że Londyn jest stolicą Anglii…

To Londyn słynie ze swojego tea-time, a większość galerii i muzeów oferuje darmowe wejścia, więc zwiedzanie Londynu wcale nie musi być drogie. Londyn jest także podobno najbardziej zielonym miastem, a miłośnicy zakupów mogą cieszyć się ogromną ilością sklepów vintage (!). Dla każdego coś dobrego. Poniżej znajdziecie moje sugestie na turystyczny Londyn na weekend.

British Museum

To najsławniejsze muzeum posiadające ukradzione eksponaty z całego świata. Przepych, historia i antyki w całej okazałości. Najbardziej popularną jego częścią jest największy na świecie zadaszony dziedziniec. Wejście za darmo, dlatego to może być bardzo dobre miejsce, od którego polecam rozpocząć zwiedzanie Londynu… wraz z tysiącami innych turystów.

Zatłoczenie: Jak przed koncertem gwiazdy rocka.

http://www.britishmuseum.org/

Natural History Museum

To muzeum, w którym zebrane są największe, najwyższe i najbardziej imponujące okazy najdziwniejszych w świecie zwierząt. Jako wegetarianka mam pewne obiekcje. Słynie także z  wystawy dinozaurów, nie tylko dla dzieci. M. bawił się tam wybornie. Dlatego jeśli lubisz zwierzaki, a zwłaszcza tyranozaury to z pewnością zabawisz tam długo. Fani postapo na własnej skórze mogą poczuć symulowane trzęsienie ziemi, jeśli oczywiście dopisze Ci londyńskie szczęście.

Zatłoczenie:Londyński klub w sobotę wieczorem.

http://www.nhm.ac.uk/

London Eye

Z czym kojarzy Ci się Londyn? Pewnie z Big Benem i London Eye. Na to drugie trzeba jednak uważać, zwłaszcza wybierając się w podróż z mężczyzną. Podobno wielu zakochanych nieprzytomnie panów oświadcza się w wagonikach London Eye. Jeśli jesteś kobietą nie do końca jeszcze zdeklarowaną, może odpuść tę atrakcję, jeśli nie chcesz by Twój luby wyskoczył z niego z rozpaczy.

Zatłoczenie: Kolejki jak w PRL-u.

https://www.londoneye.com/

Londyn na weekend

Tate Modern

Muzeum sztuki nowoczesnej, była elektrownia. Jej spore rozmiary pozwalają na umieszczenie okazów sztuki normalnie nie mieszczących się w pomieszczeniach muzealnych.

Jeśli możesz pić legalnie, to znaczy, że będziesz mógł wejść na wystawy dozwolone od lat osiemnastu. Co zobaczysz? Pewnie nagość i prowokacje. Reszta wystaw powinna być bardziej na miejscu.

Tate to miejsce, w którym można uczestniczyć w wystawach, gdzie artyści kolaborują ze swoją widownią. I tak być może będziesz mieć okazję poleżeć na nasłonecznionej podłodze, zjechać z gigantycznej zjeżdżalni czy chodzić po betonowej podłodze z głęboką szczeliną.

Zatłoczenie: Centrum handlowe w dzień wolny od pracy.

www.tate.org.uk/visit/tate-modern

Southbank Centre

To piękne miejsce z widokiem na panoramę Londynu, w którym wielu Londyńczyków lubi posiedzieć i po prostu – pracować. Tak, dokładnie, oni my pracujemy wszędzie, a najlepiej na świeżym powietrzu.

Można się tam też napić dobrej kawy i zrelaksować nad Tamizą, podziwiając Big Bena i parlament i przechodzących Londyńczyków.

Zatłoczenie: Targowisko, kiedy było się małym i chodziło z mamą za rękę.

www.southbankcentre.co.uk/

Londyn na weekend Londyn na weekend

National Gallery

Tam znajdziesz najsłynniejsze obrazy wszech czasów, jest to bowiem największa galeria w Wielkiej Brytanii. Zobaczysz też różne piękności jak np. „Kąpiącą się kobietę” autorstwa Rembrandta van Rijna czy słynną „Madonnę wśród skał” Leonarda da Vinci. Jest w czym wybierać.

Zatłoczenie: Duże. Hm. Czasem łapiesz się, że oglądasz obraz na aparatach tłumu stojącego przed tobą.

https://www.nationalgallery.org.uk/

Victoria and Albert Museum

To największe na świecie muzeum sztuki i rzemiosła artystycznego. W Londynie można jak widać łatwo się uzależnić od biegania po muzeach i wchłaniania sztuki wysokich lotów.  Ale porządne zwiedzanie Londynu sprawi, że poczujesz się o wiele bardziej obytym człowiekiem. W muzeum znajduje się także oddział poświęcony dzieciństwu (Museum of Childhood), szansa na powrót do młodych lat niewinności.

Zatłoczenie: Jak w parku w słoneczny dzień, kiedy człowiek szuka wolnego miejsca na koc.

www.vam.ac.uk/

Tower of London

Twierdza zwana Krwawą. Jeśli jesteś fanem mrocznej historii średniowiecza i z zaciekawieniem oglądasz wszystkie dokumenty o więzieniach, Tower of London na pewno Ci się spodoba. Najsłynniejszymi więźniami Tower byli Thomas More, biskup John Fisher oraz sama królowa Elżbieta I, która została w niej uwięziona podczas rządów swej siostry Marii I. Coś te siostry to się chyba nie lubiły.

Zatłoczenie: Nie jest aż tak źle, bilety nie należą do tanich.

www.hrp.org.uk/tower-of-london

Somerset House

Masz ochotę wdziać na siebie zimowy outfit i kręcić piruety w Londynie? Wybierz się do Somerset House. Zimą znajduje się tam piękne lodowisko, które najlepiej odwiedzić wieczorem ze względu na świetlne iluminacje. Może jednak są jakieś plusy zwiedzania Londynu mroźną, wietrzną i śnieżną heh… deszczową zimą. 

Somerset House to jednak przede wszystkim centrum sztuki i kultury, gdzie odbywają się liczne wystawy, a także przez pewien czas odbywały się pokazy London Fashion Week.

Zatłoczenie: Jak na lodowisku, gdzie część ludzi potrafi jeździć na łyżwach.

https://www.somersethouse.org.uk/

Londyn na weekend

Science Museum

Nowoczesne muzeum nauki i techniki.  Jeśli jesteś uzależniony od seriali z Netflixa możesz pójść zobaczyć prototypowe odbiorniki telewizyjne. A jako wierny fan naszej polskiej kolei pewnie porównasz rodzime pociągi do słynnych parowozów autorstwa George’a Stephensona.

Zatłoczenie: Spore. Zależne od ilości dzieci na wycieczkach szkolnych.

www.sciencemuseum.org.uk

 

Jak widać Londyn obfituje w zatloczone miejsca warte odwiedzenia. Powodzenia, żeby zrobić ten turystyczny Londyn na weekend. Znany angielski pisarz rzekł kiedyś, że jeśli jesteś znudzony Londynem, to jesteś znudzony życiem. I z tym Was zostawiam. Idźcie zwiedzać!

Ah, a jeśli szukacie taniego noclegu w Londynie na weekend to polecam ten portal, tam możecie porównać ceny w większości wyszukiwarek noclegu i wybrać ten najtańszy / najlepszy. Patrzcie tylko, gdzie on się na mapie znajduje, idealnie do strefy 3.

You Might Also Like