Kultura Osobiście

Co się czyta w Londynie? Najciekawsze magazyny, które wpadły mi w ręce

20 września, 2015

Kreatywność wrze, rynek niezależnych gazet w Wielkiej Brytanii kwitnie. Pierwsze egzemplarze wpadły mi w ręce w londyńskich kawiarniach, czytane przy białej kawie. Zostałam oczarowana i chciałam więcej.

Nie znam ich wszystkich na pewno, jednak fakt, że są jeszcze jakieś do odkrycia wydaje mi się tym bardziej ekscytujący. Druk preferowałam zawsze, papier w rękach daje mi poczucie obcowania z tekstem. Obecnie na półkach dobrych księgarni znaleźć można całą masę świetnych publikacji, gdzie najmniejszy szczegół jest przemyślany. Czyta się je jak dobre książki, ogląda jak albumy zdjęć. Opisałam dla Was te, które znam i wydają mi się najciekawsze.

Najciekawsze magazyny w Londynie Najciekawsze magazyny w Londynie Najciekawsze magazyny w Londynie

 

Najciekawsze magazyny w Londynie

IN CLOVER

„In a condition of prosperity; happy & contented”

Kwartalnik promujący szczęśliwe życie, slow living w formie jedzenia, sztuki, kultury i mody. Przepięknie wydany, zdjęcia mnie zachwyciły, teksty bardzo inspirujące. Aż chce się trzymać w rękach, siedzieć po kawiarniach i czytać.

Założony przez studentkę mody, która stwierdziła, że jednak chce robić coś innego w życiu niż kierunek wyznaczony przez jej studia. Po przyglądaniu się swojej mamie pochłoniętej pieczeniem ciast, chciała stworzyć coś, co da jej podobną radość. Padło na In Clover. Siedzi w domku w Cornwalli i tworzy go razem z dwoma przyjaciółkami.

CEREAL

Kolejna perełka. Drukowany dwa razy w roku jest publikacją skupiająca się na podróżach i stylu. Podzielony na tematyczne rozdziały, poświęcone różnych miastom – skupiające się na mieszkańcach, miejscach i rzeczach. Oczywiście ilustrowany pięknymi, klimatycznymi zdjęciami.

Najciekawsze magazyny w Londynie Cereal

CHICKPEA

Wegański kwartalnik w przepięknym wydaniu. Nieco różni się od ascetycznego stylu In Clover i Cereal, ale nadal zachwyca swoim designem. Papier, na którym wydany jest Chickpea pochodzi z recyclingu. Roślinki królują, przepisy, opatrzone pięknymi zdjęciami, inspirują. Aż chce się gotować i żyć zgodnie z naturą.

Najciekawsze magazyny w Londynie chickpea

OH COMELY

To dwumiesięcznik, magazyn o życiu.  Jego celem jest wywołanie uśmiechu na twarzy, ale też celebracja chwili. Jak twierdzą jego twórcy, najlepszy do poczytania przy filiżance dobrej herbaty, ma inspirować, otwierać ludzi do tworzenia, rozmawiania ze swoimi sąsiadami, próbowania nowych rzeczy. Każde wydanie jest tematyczne, te obecne skupia się na „okręgach i kółkach”. Pozytywny i inspirujący!

Najciekawsze magazyny w Londynie - oh comely

LONDONERS.PL

Niedawno wyszedł pierwszy numer nowego polskiego kulturalno-lifestylowego magazynu w Londynie. Wpadł mi w ręce w polskiej restauracji i mimo, że początkowo podeszłam do niego sceptycznie, jak do kolejnej ulotki opatrzonej tekstem, no bo samych reklam nie wypada, szybko zmieniłam zdanie. Bardzo ładnie wydany, myślę, że szybko podbije serca młodych Polaków w Londynie.

Tutaj możecie przeczytać pierwszy numer.

Najciekawsze magazyny w Londynie - Londoners.pl

Macie swoje ulubione magazyny? Chętnie poznam jakieś nowe 🙂

You Might Also Like