Osobiście

Portugalsko-londyńskie mydło i powidło w lutym

28 lutego, 2017

Czas na garść inspiracji z Londynu i Portugalii, dwóch miejsc, które przewijają się na moim blogu. Mam dla Was pomysł na zapierającą dech w piersiach 1-dniową wycieczkę w Portugalii, bajeczne lizbońskie zdjęcia, londyńskie biznesy, które wspierają potrzebujących i które możecie odwiedzić i przepiękne mieszkanie w Lizbonie.

Nieziemski spacer w Arouca

Odkryłam ostatnio bajkowe krajobrazy Paiva Walkways i się zakochałam. Już wiem, gdzie wybieram się następnym razem, kiedy będę w Portugalii!

Trasa ma 8 kilometrów i prowadzi przez klify, obok wodospadów i oferuje zapierające dech w piersiach widoki na dolinę. Bardzo podoba mi się ta kolaboracja między lokalnymi władzami a firmą inżynierską, podkreślająca lokalny krajobraz, a nie zagrabiająca i przytłaczająca go.

Zdjęcia: Jessica Jungbauer

Bajkowy Instagram lizbońskiej artystki

Współczesne baśnie, tak pisze o swoich zdjęciach Teresa mieszkająca w Lizbonie. Piękny profil!

Dom o powierzchni 13 metrów kwadratowych

Studiomama zaprojektowała wystrój wnętrza w domu o 13 metrach kwadratowych. Widziałam już śmiesznie małe mieszkania w londyńskich ogłoszeniach za równie śmieszne pieniądze. To przynajmniej wygląda pozytywnie. Co myślicie?

Pijąc kawę w Paper & Cup wspierasz potrzebujących

Świetny projekt londyńskiej fundacji zajmującej się pomocą ludziom uzależnionym. W kawiarni pracują i trenują podopieczni fundacji, którzy wyszli z nałogu i potrzebują doświadczenia, żeby wrócić do pracy. Fundacja ma umowę z sieciówką Pret a Manger, która zatrudnia procent osób kończących szkolenie w Paper & Cup. Kawiarnia znajduje się na Shoreditch, jej adres: 18, Calvert Ave, London E2 7JP.

Na takich samych zasadach działa Restoration Station, sklep i pracowania restauracji mebli od znanych projektantów i vintage.  Także na Shoreditch, adres: Acorn House, 116-118 Shoreditch High Street, E1 6JN

Lizboński apartament na 7 piętrze

Sam budynek jest dosyć surowy, beton – retro, ale mieszkanie wydaje się o wiele cieplejsze dzięki bujnej roślinności i drewnianym meblom. Ogród na wprost idealny na relaksujące poranki, albo wieczorne kolacje przy pysznym portugalskim winie. Mieszkanie można wynająć na Airbnb, jeśli chcecie zniżkę to tutaj macie kod ode mnie na do £30.

You Might Also Like