Inspiracje Kultura Osobiście

Prezenty na święta – dla niej i dla niego

5 grudnia, 2016

Jak co roku, wszyscy głowimy się nad tym jakie prezenty na święta podarować najbliższym. Osobiście jestem za prezentami małymi, od serca, idealnie, stworzonymi przez nas samych. Jeśli kupne, to wspierające niezależnych twórców i ich marki, a nie wielkie korporacje. Na szczęście tych dookoła nie brakuje! Stworzyłam dla Was zestawienie prezentów dla niej i dla niego, mam nadzieję, że w razie braku weny, znajdziecie coś, co Was zainteresuje. Starałam się zawsze o dwie opcje – kupną i budżetową.

Prezenty na święta dla niej i dla niego

 Ręcznie robiona biżuteriadsc_0446

Sama uwielbiam pierścionki i naszyjniki, idealnie zrobione ręcznie lub znalezione po kiermaszach lub lumpeksach. Na prezent polecam wyroby OM Jewellery Design, szczególnie wilczki, na których możecie poprosić o wygrawerowanie wybranego słowa. Alternatywa, to buszowanie po second-handach i znalezienie czegoś wyjątkowego!

12715967_941674332548761_173188727721145526_o

Drewniane gadżety do kuchnidsc_0453

Uwielbiam drewno, stąd ta pozycja na liście prezentów. Jacek z Prosto z lasu robi przepiękne drewniane deski, a Make My Wonderland nieziemskie malunki na drewnie. Alternatywnie, spróbujcie znaleźć jakieś stare drewniane pudełka i metodą decoupage możecie przyprasować na nie wszystko (jak na tych białych pudełkach na zdjęciu).

prezenty dla niej i dla niego

Prosto z Lasu

prezenty na święta

Make My Wonderland

Książki, komiksy, magazynydsc_0431

Wybór jest nieskończony: powieści, komiksy, książki kucharskie, przewodniki podróżnicze i piękne wydane magazyny. Zobaczcie sobie pozycje na stronie Kultury Gniewu, szczególnie polecam komiksy Guy Delisle! Alternatywnie, narysujcie swój własny komiks, ja już jeden mam za sobą. Wygląda tragicznie, ale M. się uśmiał.

Komiks Guy Delisle

Komiks Guy Delisle

Bluzy Chasing Landsdsc_0442

Moje niedawne odkrycie, zakochałam się w tym ubraniu. Bluzy są zaprojektowane przez niezależną polską markę Chasing Lands, idealne dla aktywnych kobiet – na wycieczkę, po surfie, ale też dla tych, które lubią zawinąć się w coś pluszowego w domu. Alternatywnie, spróbujcie uszyć coś sami, piórnik z oryginalnego materiału, albo zrobić czapkę na drutach.

prezenty na święta

Chasing Lands

Winyle, płyty i muzykadsc_0438

Winyle są w końcu nieśmiertelne. Idealnie jak osoba, dla której kupujemy prezent ma jednak gramofon. Co kupić? Na przykład nową płytę Bon Ivera 22, A Million w Trzaski Vinyl ShopAlternatywnie, poszukajcie starych winyli w sklepach ze starociami, second-handach, lub nagrajcie na CD składankę ulubionych piosenek, taki old-school.

boniver-22amillion_1800x

Grafiki Someartdsc_0460

Kto by nie chciał mieć sztuki ulicznej w domu? Znany polski artysta Someart  tworzy też w innych formatach. Świetne grafiki możecie podarować bliskim w prezencie. Alternatywnie, sami możecie coś namalować!

14114986_1085163951565711_588890901499692524_o

Torby i nerki Patano Szyciedsc_0437

Świetnej jakości plecaki, torby i nerki od Panato Szycie idealnie nadają się na świąteczny prezent. Mnie te z lasu szczególnie się podobają. Alternatywnie, bierzcie się za szycie plecaka – worka, tutaj znalazłam dla Was specjalnie taki na kapcie ^^

Gry planszowedsc_0467

Idealne na prezent, nawet dla całej rodziny. Cards Against Humanity są bardzo popularne w UK, znalazłam polski odpowiednik Psycho Dropsy na Rebel.pl. Tych gier jest mnóstwo i na stronie można sobie posegregować według kategorii – dla 2 osób, towarzyskie, strategiczne itd. Alternatywie, narysujcie swoją własną grę – zrobiliśmy tak w Tajlandii w porze deszczowej.

Obrazy, zdjęciadsc_0457

Mnie ostatnio wzięło na malowanie. Może weźmiecie pędzel do ręki i namalujecie komuś prezent? Alternatywnie, możecie wydrukować zdjęcie i oprawić w ramkę.

Kawowe Torby Eko TenTegodsc_0451

Eko TenTego to duet tworzący „projekty pachnące świeżą kawą i drewnem”. Torby i nerki świetnie sprawdzą się na prezent, może z paczką dobrej kawy? Alternatywnie, możecie sami coś pokombinować z worka po kawie, albo skupić się na samym trunku i podarować ziarenka kawy w (ręcznie malowanym?) kubeczku.

 

Zainspirowani? Mam nadzieję, że teraz łatwiej będzie Wam wymyślić prezenty na święta dla bliskich. 

You Might Also Like