Londyn Zwiedzanie Londynu

Co robić w Londynie zimą? Alternatywny przewodnik

2 grudnia, 2016

Zimno się zrobiło, nie mówiąc o tym, że jak rano człowiek wstaje to ciemno, jak wraca z pracy ciemno… Bez sensu. Ale w końcu jestem w Londynie, gdzie zawsze sporo się dzieje, nawet po ciemku. Zebrałam subiektywnie najciekawsze rzeczy, omijając szerokim łukiem największe turystyczne atrakcje, a zamiast tego skupiłam się na tych ciekawszych, nieoczywistych miejscach i wydarzeniach, na które warto się wybrać zimą w Londynie!

Co robić w Londynie zimą?

wellcome-collection-04-2Zwiedź Wellcome Collection

Świetne i darmowe londyńskie muzeum, dla ludzi ciekawych świata. Jedno z moich ulubionych muzeów w Londynie – program znajdziecie na stronie. Idealne na zimne dni, bonusem jest kawiarnia i księgarnia na parterze!

northolt_dsc_0194Idź na spacer na South Bank

Zawsze się tam coś ciekawego dzieje, od sztuki ulicznej, po kiermasz książki pod mostem. Zimą jest to piękny spacer, szczególnie jak zapalają się światełka i człowiek czuje się jak w filmie. Sporo tam stoisk i atrakcji z okazji świąt. TUTAJ więcej o samym spacerze.

BONUS: niedaleko stacji Waterloo znajduje się mały, bardzo niepozorny bar z tajskim żarciem! Nazywa się Marie’s Cafe (90 Lower Marsh, Lambeth, London SE1 7AB) i jest bardzo tani jak na Londyn!

draughtscafe_rg002-2Zagraj w gry planszowe w Droughts, 337 Acton Mews, Hackney, London E8 4EA

Bar z grami, gdzie za £5 na głowę można przesiedzieć całą zimę cały dzień. Piwo i jedzenie też mają, jakbyście się zastanawiali.

christmas-past-room-9-a-living-room-in-1935-photo-by-steve-speller-2Przejdź się do Geffrye Museum i podglądnij jak kiedyś mieszkali ludzie

Darmowe muzeum na Shoreditch, gdzie można obecnie zobaczyć jak świątecznie dekorowano salony w ostatnich 400-u latach!

Wypij Hot Toddy w angielskim pubie

Hot Toddy to whiskey z gorącą wodą, miodem i cytryną. Lokalna alternatywa grzanego wina, które tutaj nie jest aż tak popularne.  Najlepiej wypijcie po spacerze nad Tamizą w jakimś klimatycznym londyńskim pubie!

363-blog_london-restaurant-find-dishoom-shoreditch_nina1Zjedz curry z Mumbaju w Dishoom

Jedna z moich ulubionych restauracji w Londynie, samo wnętrze zachwyca. Jedzenie prosto z Indii, sporo wegetariańskich opcji, klimat jak z filmu. Możliwe, że będzie trzeba trochę poczekać na stolik, radzę przy barze.

winter-film-clubObejrzyj film w ramach Winter Film Club 

Kino na londyńskich rooftopach zostawiamy na lato, ale właśnie ci sami ludzie zorganizowali Winter Film Club w świetnym Electric Theatre na Peckham. Sporo klasyków w planie!

jk229230_942long-2Pospaceruj wśród świątecznych stoisk na Leicester Square

Żeby nie było, że omijamy wszystko, co typowo świąteczne szerokim łukiem. Świąteczny targ, stoiska z jedzeniem i wyrobami i na środku piękny namiot cyrkowy, gdzie odbywają się przedstawienia (płatne – http://www.christmasinleicestersquare.com).

wigwam2015-lowres-2127-2-2Imprezuj w Wigwamie w Queen of Hoxton

Każdego roku na dachu klubu Queen of Hoxton pojawia się taki właśnie namiot, w którym można upiec jedzenie, albo marshmallows nad ogniem. Na dole pub, a w piwnicy zwykle odbywają się imprezy.

Popróbuj rzeczy na Borough Market

Jeden z najlepszych targów w Londynie to miejsce, gdzie znajdziecie ciekawe przetwory, grzane wino, jedzenie z całego świata. Na niektórych stoiskach będą wystawione rzeczy do spróbowania ^^ Obok znajdziecie znaną kawiarnię Monmouth (2 Park Street The Borough London SE1 9ABT)

Mam nadzieję, że podobają się Wam moje sugestie! Dajcie znać, czy do któregoś z polecanych miejsc planujecie się wybrać, a może już byliście? 

You Might Also Like