Inspiracje Kroniki Marsjańskie Osobiście

Sierpniowe mydło i powidło

17 sierpnia, 2015
weekend w Londynie

Mam ostatnio wrażenie, że coraz więcej ciekawych rzeczy wokół mnie się dzieje, choć może to kwestia zainteresowania. Kreatywność buzzuje, Londyn ją na pewno rozbudza, jeżeli tylko nie zmarnujemy za dużo energii na prozę życia. Choć ona może nas czasem zainspirować.

ZDJĘCIA ZE WSCHODNIEGO LONDYNU – IAN KENNETH

Przepiękne czarno-białe portrety ludzi jeżdżących na deskach zrobione we wschodnim Londynie. Mają w sobie jakąś ukrytą elegancję, zupełnie inaczej obrazują tę grupę ludzi. Ian chce zrobić z nich książkę, trzymam kciuki!

Tutaj jego strona internetowa: http://ikbird.com/
Screen Shot 2015-08-14 at 22.42.05 Screen Shot 2015-08-14 at 22.41.46

LONDYŃSKI INSTAGRAM – MISS PLAYGROUND

Uwielbiam Instagram’a Ani. Subtelnie londyński, zdjęcia mają w sobie dużo energii. Polecam wszystkim ciekawym Londynu i miłośnikom nienachalnej mody.

Screen Shot 2015-08-14 at 23.08.18

CZESKA I SŁOWACKA FOTOGRAFIA NA WYCIĄGNIĘCIE RĘKI

Odkryłam niedawno stronę na Facebooku, która prezentuje selekcję najlepszych prac z tych rejonów. Przeróżne wizje, bardzo sensualne i inspirujące.

Tutaj link: https://www.facebook.com/topfotky?fref=photo

zdjęcia z Chech

3.místo autor: Zdeněk Zrůst

MUZYCZNIE Z FESTIWALU WILDERNESS

Camille O’Sullivan, jej muzyka, kreacja sceniczna, emocje, które oddaje widowni i poczucie humoru zmiotły mnie podczas jej występu na festiwalu. Trzeba jej posłuchać, nie ma co dużo pisać.

Jej strona internetowa: http://www.camilleosullivan.com/Camille-OSullivan

 

MISTRESS AMERICA – INTELIGENTNA KOMEDIA Z NOWYM JORKIEM W TLE

Byliśmy wczoraj na tym filmie w kinie i mimo, że poprzedni film Grety zrobił na mnie większe wrażenie (Frances Ha!) Mistress America nas rozśmieszyła i zrelaksowała.

Jest to nowojorska opowieść o poszukiwaniu pomysłu na siebie, potrzebie imponowania innym. Chwilami teatralna, momentami bardzo hippi pokazuje ten aspekt życia w Nowym Jorku, który spokojnie można przełożyć na każde wielkie miasto, w tym Londyn. Być może dlatego, mimo, iż postać grana przez Gretę jest miejscami przerysowana, łatwo się z nią zidentyfikować.

mistress-america

 


 

Mydło i powidło to seria przedstawiająca ciekawe projekty ze świata sztuki, filmu, kultury, mody… i wszystko inne co wpadło mi w oko i zachwyciło lub jest warte polecenia.

Przeczytaj LIPCOWE MYDŁO I POWIDŁO. Kliknij TUTAJ

You Might Also Like