kawiarnia Londyn

Spacer po Dalston

30 listopada, 2015

Dalston to jeden z moich ulubionych zakątków w Londynie. Nasze pierwsze londyńskie mieszkanie na szczycie angielskiej kamienicy z przeciekającym dachem i wielkim tarasem, który był największą przestrzenią naszego domu, znajdowało się właśnie na Dalston we wschodnim Londynie.

I tam wracam często, bo mimo, że Londyn ogromny i poznaje się go skokami metra po różnych przystankach, tam czuję się jak w domu. Dzielnica zmienia się w mgnieniu oka, bardzo hipsterska, swojego czasu ogłoszona imprezownią Londynu alternatywnego, gdzie modnie jest pojechać do sklepu vintage, który ma drzwi na dzwonek, albo na drinka do Dalston Superstore.

Dalston ma jeszcze drugą twarz, lokalną; małe afrykańskie jadłodajnie zachowały się gdzieniegdzie, lokalne sklepiki sprzedają wszystko od peruk, dziwnych rzeczy za funta, dywaników i platanów. I śmiem twierdzić, że to dlatego Dalston przyciąga cały Londyn w weekendy, bo mimo wszystko nie straciło swojego czaru.

Pojechałyśmy tam późnym niedzielnym porankiem, z I. i jej aparatem. Princess May Car Boot – weekendowy targ staroci, bardzo hip, bardzo wschodnioeuropejski był naszym pierwszym obowiązkowym przystankiem. Nawet wygrzebałyśmy parę rzeczy z tej sterty kolorowych ubrań. Warto zerknąć szczególnie kolo godzin zamknięcia, bo zmęczeni sprzedawcy, którzy chcą jechać do domu jak najszybciej, ale nadal jak najwięcej sprzedać, obniżają ceny. Za drobną opłatą każdy może wystawić swoje rzeczy.
IMG_8987-Edit-aga IMG_8991-Edit-aga IMG_8993-Edit-aga IMG_9001-Edit-agaNa Dalston warto też zaglądnąć w mój ulubiony zakątek, Ashwin Street. Tam znajdziecie Cafe Oto oraz Dalston Roof Park, a za zakrętem Dalston Curve Garden i przepiękną ścianę w jazzowe graffiti. 
IMG_9011-Edit-aga IMG_9015-Edit-aga IMG_9019-Edit-aga IMG_9044-Edit-aga

Spacer po Dalston bez kawy by się oczywiście nie mógł odbyć, a i jest z czego wybierać. My trafiłyśmy do Briggs & Williams, ale jest też Cafe Oto, Cafe Route, albo jedno z ciekawszych miejsc  – żywa kawiarnia Farm Shop Dalston parę kroków dalej.IMG_9061-Edit-aga IMG_9067-Edit-aga

Zdjęcia by @iza_rem

***

Tutaj znajdziecie spacerownik po Shoreditch.

You Might Also Like