Londyn

Spacer londyńskimi kanałami

20 stycznia, 2017

Sposobów na Londyn jest dużo. Turystyczne atrakcje w 2 dni, hipsterskie Hackney Wick, albo spacer w Londynie nad Tamizą. Można też wybrać się na spacer nad londyńskie kanały subtelnie łączące londyńskie dzielnice siecią wodnych nitek. Po drodze znajdziemy kawiarnie, puby i barki, w których mieszkają ludzie i prowadzą swoje sklepiki.

Spacer w Londynie nad kanałem z Angel do London Fields to jedna z moich ulubionych tras. Nad kanał można zejść ukrytą bramą w bocznej uliczce Duncan Street na Angel. Przy brzegu stoją słynne mieszkalne barki, latem odbywają się pikniki, a co jakiś czas można trafić na sklep na łodzi,  na przykład księgarnię, sklep muzyczny, a nawet mały boutique. A aromatyczną kawę złapiecie w kawiarni Canal No. Five (76 Noel Rd, London N1), którą zobaczycie po około 5 minutach spaceru. Ostatnio zmienił się właściciel, ale byliśmy sprawdzić i kawa nadal smakuje dobrze.

spacer londyn spacer londyn spacer londyn londyn kanał angel

Za kawiarnią kanał odbija w lewo, w stronę Hackney. Po drodze znajdziecie też bardzo fajny pub The Narrowboat Pub (119 St Peter’s St, Islington, London N1 8PZ), gdzie można zjeść lunch, brunch i inne takie.

Nieco dalej, w okolicach Dalston możecie sobie zrobić przerwę w Draughts – Board Game Café (337 Acton Mews, Hackney, London E8 4EA) i pograć w gry planszowe. Za osobę płaci się 5 funtów i można grać do woli w ponad 600 gier, które mają w swojej kolekcji.
spacer w londynie ksiegarnia nad kanalem w londynie ksiegarnia w londynie spacer londyn spacer londyn kanał

życie na barce londyn

Spacer proponuję skończyć na Broadway Market na Hackney  (to nazwa targu, ale też ulicy). Znajduje się tam od  lat 1890 (!) i otwiera w soboty. Ale jeśli będziecie tam w jakikolwiek inny dzień tygodnia, nawet jeśli nie będzie stoisk na ulicy, jest tam mnóstwo restauracji, sklepików – jak na przykład moja ulubiona księgarnia Artwords Bookshop (20-22 Broadway Market, London E8 4QJ) i kawiarni – kultowa Climpson and Sons Cafe (67 Broadway Market, London E8 4PH) to tylko jedna z nich.

Zaraz obok jest park London Fields, gdzie w lecie odbywają się pikniki i grille przypominające festiwal, a dziesięć minut spacerkiem z parku znajdziecie dobre kino Hackney Picturehouse (270 Mare St, London E8 1HE), gdzie możecie przy dobrym filmie zakończyć dzień.

spacer londyn spacer londyn nad kanałem spacer w londynie kanał w londynie spacer londyn

zachod slonca w londynie

You Might Also Like