Anglia Podróże

Wilderness Festival, czyli Londyńczycy na dziko

6 listopada, 2016

W to, że wieś angielska jest piękna, nigdy nie wątpiłam. Choć moje możliwości eksploracyjne ograniczały się do tras wyznaczonych przez tory kolejowe. Na Wilderness Festival pojechałyśmy z J. festiwalowym autokarem, który wywiózł nas około 100 kilometrów za Londyn, a dokładnie do Cornbury Park w Oxfordshire. Ta bajkowa kraina stała się naszym domem na parę dni festiwalowego szaleństwa. M. jechać nie chciał, stwierdził, że to burżujski festiwal dla klasy średniej.

Na festiwal pojechałyśmy głównie dla line-up’u (i z ciekawości), w końcu zobaczyć Bjork, Howarda i George Clintona na jednym festiwalu to nie byle co. Wybitnych muzyków było tam zresztą więcej, naszych sąsiadów z knajp na Harringey też sporo na scenie folkowej.

Wilderness to głównie Londyńczycy, którym na parę dni udało się wyrwać z angielskiej stolicy. Ci bogatsi zatrzymują się w pięknych namiotach z łożami z baldachimem, chodzą do restauracji, które zostały zamontowane na polu namiotowym (zobaczycie na zdjęciach poniżej), popołudnia spędzają w spa, a wieczorami popijają ekskluzywne drinki w przepięknie urządzonych knajpach pełnych świateł i klimatycznych dekoracji.

Ci normalni (ykm), rozkładają swoje namioty sami, przyjeżdżają z winem, humusem i serem, kąpią się w jeziorze, a nie w drewnianych balach spa, chodzą na darmowe warsztaty jogi, oglądają wszystkie stragany po kolei i jedzą w budkach z jedzeniem, które i tak kosztuje tyle co w londyńskich restauracjach. Ale za to jak smakuje. No, nie jest to na pewno Glastonbury (choć tam też tanio nie jest), albo Woodstock, ale mimo tego, że festiwal burżujski, bawiłyśmy się świetnie ( i wydałyśmy milion kasy).

Czy warto jechać na Wilderness Festival? Raz w życiu warto, bo samo miasteczko festiwalowe to coś pięknego – ale tylko wtedy, kiedy nam odpowiada line up. W Wielkiej Brytanii oczywiście festiwali odbywa się więcej, tutaj macie całą listę.
wilderness festival

wilderness festival wilderness festival

wilderness festival wilderness festival
wilderness festival wilderness festival wilderness festival ewf wilderness festival

gg fdvf ff ee

grgrg dd cc bb

aadfdad zzz zz z w v u

s r

frea p o n m l

k j werfwerf

i h

vbvbdb a

Wybieracie się do Oxfordshire i szukacie noclegu? Przeszukajcie propozycje na tej wyszukiwarce; bierze ona pod uwagę inne wyszukiwarki i serwisy i szuka najtańszych i najlepszych miejsc (w zależności co jest priorytetem).

 

You Might Also Like