Londyn

Zakupy w Londynie

12 października, 2017

Przez cały rok ludzie przyjeżdżają do Londynu, czasem głównie na zakupy, a czasem jest to po prostu część wycieczki. Warto wiedzieć, gdzie się wybrać, bo jest w czym wybierać. Londyn słynie z ulicznych targów, sporo jest uliczek z ciekawymi sklepami, ale też wielkich centrów handlowych i ekskluzywnych butików.

GDZIE NA ZAKUPY W LONDYNIE

Zakupy w Londynie mogą być wielką frajdą. Łatwo na nich spędzić nawet i cały dzień. W każdej dzielnicy znajdziecie centra handlowe, targi i sklepiki sprzedające od jedzenia po ubrania, przyprawy i pamiątki. Na najbardziej znanej ulicy w Londynie, Oxford Street znajduje się koło 300 sklepów. Niektóre z nich są największymi sklepami danych marek w Europie.

zakupy w londynie

ZNANE DOMY HANDLOWE

W Londynie w okolicach Oxford Street najdziecie znane ekskluzywne domy handlowe takie jak Selfridges (400 Oxford Street, London W1A 1AB), Harrods (87-135 Brompton Road, London SW1X 7XL) czy John Lewis (300 Oxford Street, London W1C 1DX). Jeżeli chcecie odejść trochę od głównej ulicy możemy udać się do St Christopher’s Place (http://www.stchristophersplace.com/, 23 Barrett Street, London, W1U 1BF). Jest to urocze miejsce z butikami jednych z największych marek na świecie, między innymi Mulberry i Kurt Geiger.

Możecie też przejść się na Carnaby Street, niedaleko jednego z najbardziej słynnych centrów handlowych w Londynie, Liberty (Regent Street, London W1B 5AH). Na Carnaby Street na Soho znajdziemy butiki z ubraniami i kosmetykami.

liberty w Londynie

CENTRA HANDLOWE W LONDYNIE

Jeżeli lubicie centra handlowe, gdzie znajdują się wszystkie sklepy jakie możecie sobie wymarzyć włącznie z tymi najbardziej ekskluzywnymi, ale też popularnymi markami odzieżowymi możecie udać się do Westfield Stratford City (uk.westfield.com/stratfordcity, Westfield Stratford City, Queen Elizabeth Olympic Park, Stratford, London E20 1EJ). Jest to jedno z największych centrów handlowych w Europie.

 

ULICZNE MARKETY W LONDYNIE

Portobello Road Market na Notting Hill (www.portobelloroad.co.uk/, Portobello Road, London W11 1AN) to kolejne idealne miejsce na zakupy jeżeli jesteście zainteresowani antykami, sztuką i rzeczami z drugiej ręki. Naprawdę można tam znaleźć skarby. Kiedyś na stoisku z biżuterią wygrzebaliśmy srebrny pierścionek, który zamiast kamyczka miał przyczepioną polską dziesięciogroszówkę! Na nic się zdały nasze prośby o znieżenie jego ceny, jako że dziesięć groszy wartych jest tutaj około 2 pensów, a pani chciała za niego £10. Najlepiej przejść się na Portobello Road Market w sobotę, bo w inne dni tygodnia zamienia się on bardziej w targ spożywczy, gdzie raczej nie zakupimy pamiątek. Nieco dalej, na Westbourne Grove znajdziemy uliczkę z butikiami, kawiarniami i galeriami otwartymi przez cały tydzień.

Na targach, na przykład na Covent Garden, możemy zakupić ręcznie robioną biżuterię, oraz różne oryginalne wyroby rzemieśliczne, ceramikę i dzianinę. A w miejscach bardziej alternatywnych np. na Shoreditch (Brick Lane) czy Old Spitalfields Market (www.oldspitalfieldsmarket.com, 16 Horner Square, Spitalfields, Spitalfields Traders Market, London E1 6EW) możemy znaleźć oryginalne oprawki do okularów vintage, biżuterię i inne ciekawe przedmioty z minionej epoki, lub w miarę tanie koszulki z oryginalnymi nadrukami i letnie sukienki w groszki, czy też winyle.

targi uliczne w londynie portobello market w londynie

EGZOTYCZNE ZAKUPY W LONDYNIIE

Z rzeczy bardziej nietypowych polecamy przejść się do egzotycznych sklepików z żywnością japońską, koreańską, hinduską itd i tam znaleźć coś ciekawego, jakąś przyprawę czy smakołyk, którego w Polsce normalnie nie dostaniemy, a w Londynie można zakupić z łatwością. Znane centrum japońskie – Japan Center (www.japancentre.com) to istne muzeum.

Ponadto, warto przejść się po lokalnych lumpeksach (charity shop) w poszukiwaniu angielskiej zastawy czy tradycyjnych filiżanek. Ja widuję je w lumpeksach bardzo często i na dodatek można je kupić za grosze. Tak samo warto popatrzeć tam na książki, można odkryć piękne albumy ze zdjęciami, powieści lub przewodniki w języku angielskim, które w księgarniach kosztują dziesięć razy więcej. Tutaj znajdziecie listę moich ulubionych: http://www.isawpictures.com/lumpeksy-w-londynie

WYPRZEDAŻE W LONDYNIE

Wyprzedaże w Londynie zaczynają się 26 stycznia i trwają przez cały styczeń. Najlepiej wtedy wybrać się na ulicę Oxford Circus i pobuszować po milionie znajdujących się tam sklepów. W bocznych uliczkach znajdziecie mniejsze butiki, a przy głównej ulicy wszystkie znane sieciówki.

To jak? Wybieracie się na zakupy w Londynie? 🙂 

You Might Also Like